Pracodawcy oczekują od pracowników przede wszystkim kompetencji samoorganizacyjnych, interpersonalnych oraz zawodowych. Jak wynika z raportu Banku Światowego „Skills, not Just Diplomas” w obecnych czasach wzrosło zapotrzebowanie na umiejętności komunikacyjne i poznawcze, przydatne przy wykonywaniu nierutynowych zadań, zmalało natomiast zapotrzebowanie na pracowników wykonujących rutynowe i manualne czynności. Wszystkie oczekiwania sprowadzają się do jednego: pracodawcy poszukują efektywnych pracowników.
Na efektywność można wpływać, ponieważ zależy ona od czynników, którymi można zarządzać. Czasem wystarczy ograniczyć pewne nie przynoszące skutków, nieproduktywne działania, aby w pozytywny sposób wpłynąć na efektywność. Zatrudnieni muszą sobie radzić z wieloma czynnikami, które wpływają na ich wydajność, motywację i zaangażowanie. Praktyka wskazuje, że większość z negatywnych czynników można eliminować, a problemy rozwiązywać skutecznie i zapobiegać im na bieżąco lub trwale.
Jak osiągnąć wysoką efektywność i umiejętność zarządzania czasem pracy? Zarządzanie czasem jest kluczową umiejętnością, pozwalającą osiągać założone cele bez konieczności angażowania elementu stresu, kosztem innych zadań lub czasu prywatnego. Czy Pracujesz w stresie, twoje projekty to za każdym razem „gaszenie pożaru” i walka z terminem? To szkolenie ma na celu zdiagnozowanie najczęstszych błędów. Bądź skuteczny ale też wydajny.
W drodze do poprawy swojej efektywności:
Główne cele szkolenia: