Trenerzy

trener

Rafał Pawlos – Trener biznesu, rekruter, specjalista ds. rozwoju z doświadczeniem w obszarze  sprzedaży, obsługi Klienta, rekrutacji, zarządzania i rozwoju zespołów.

15-letnie doświadczenia biznesowe zdobywał w strukturach korporacyjnych, zdobywając kolejne etapy rozwoju zawodowego, począwszy od Obsługi Klienta, poprzez Managera zespołu sprzedażowego, po trenera i specjalistę z zakresu Human Resources.

Prowadząc od 2005 roku treningi i warsztaty, specjalizuje się w szkoleniach z zakresu szeroko pojętych umiejętności społecznych: m.inn., obsługi Klienta, komunikacji interpersonalnej, motywowania i rozwoju, zarządzania i budowania zespołów, zarządzania sobą w czasie.

Absolwent Akademii Pedagogicznej, Wyższej Szkoły Europejskiej oraz Schenk Institute w Warszawie  w obszarze studiów pedagogicznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz  andragogiki. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów dla osób dorosłych, rekrutacją personelu, doradztwem personalnym dla kadry kierowniczej. Współpracował m.inn z: PZU S.A., BZW BK,  Axa S.A., Allegro S.A.  i innymi firmami o zróżnicowanej strukturze biznesowej  i operacyjnej.

„Na salę szkoleniową staram się wnosić entuzjazm, optymizm wspierający  działania dydaktyczne oraz chęć dzielenia się wiedzą z uczestnikami szkolenia. Moja filozofia trenerska opiera się na przekonaniu o partnerstwie i współpracy jako podstawie transferu wiedzy i umiejętności. Moją efektywność w pracy wspiera traktowanie jej jako pasję i zainteresowanie, które nieustannie rozwijam”

 

Jacek SypniewskiJacek Sypniewski – Manager, trener, podróżnik, pisarz i wydawca. Studiował w Krakowie, Amsterdamie (Amsterdam School for Social Science Research) i Londynie. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz London School of Economics and Political Science.

Od 1988 roku zajmuje się wykorzystaniem technik teatralnych w rozwoju umiejętności prezentacji i autoekspresji. Od 2002 roku prowadzi szkolenia biznesowe. Posiada rozległą wiedzę socjologiczną, psychologiczną i biznesową. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu zarządzania, komunikacji i współpracy, wywierania wpływu, prezentacji, budowania zespołu, integracji i osobistej efektywności.

Certyfikaty: Project Management (standard IPMA poziom D), Structogram, Extended DISC, Ensize, Analiza Transakcyjna w Zarządzaniu, członek British Alumni Society, Stowarzyszenie Project Management Polska, Polskiego Towarzystwa Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej oraz European Association of Transactional Analysis (w którym aktualnie certyfikuje się jako konsultant).

Projektuje gry szkoleniowe. Autor scenariuszy teatralnych i książek podróżniczych. Doświadczenie w biznesie zdobywał pracując przez 5 lat w Dziale Sprzedaży i Dziale Obsługi Klienta korporacji poligraficznej RR Donnelley. Aktualnie prowadzi własne wydawnictwo i firmę uczącą technik efektywnej nauki. Firmy dla których prowadził szkolenia: PKO BP, PZU S.A, Jeronimo Martins Dystrybucja, Tesco, Bosh Siemens HG, MTU, PTK Centertel, TP S.A., BZ WBK, Targi Kielce S.A., Sandoz Polska, Unilever Polska, Bonduelle, Bridgestone, NGK Ceramics, RR Donnelley, Valeo Automotive Systems, MAN Trucks, Orlen, Shell.

 

Monika Kuras

Monika Kuras – Trener z 17-letnim stażem, coach, ekspert w obszarze szkoleń i rozwoju z kilkuletnim doświadczeniem w pracy konsultacyjno- rozwojowej w międzynarodowych organizacjach. Specjalizuje się w tematyce związanej z Analizą Transakcyjną, prowadzi autorskie programy rozwoju osobistego w biznesie dla menedżerów. Inicjuje i wdraża działania związane z procesem rozwoju kompetencji pracowników. Posiada liczne certyfikaty ukończonych szkoleń, m.in. z zakresu Analizy Transakcyjnej w organizacji, komunikacji i coachingu, neuropsychologii oraz warsztatów doskonalących dla trenerów.

Zrealizowała ponad 1500 godzin szkoleniowych oraz 500 godzin coachingowych. W swoich szkoleniach łączy doświadczenia zdobyte podczas 6 letniej praktyki biznesowej w międzynarodowej korporacji finansowej, gdzie m.in. prowadziła coachingi dla kierowników i doradców. Pracując na stanowisku kierowniczym,  zajmowała się  selekcją i rekrutacją  pracowników, przygotowywaniem i prowadzeniem ACC i DC, prowadziła szkolenia wewnętrzne z wiedzy produktowej i technik sprzedaży, coachingu, była odpowiedzialna za proces wdrażania nowych pracowników.

Przygotowując i koordynując duże projekty szkoleniowe, współpracuje i wspiera konsultacyjnie działy HR. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla średniej i wyższej kadry kierowniczej. Prowadzi kilkuletnie programy rozwoju liderów i menedżerów w globalnych organizacjach. Przygotowała i przeprowadziła szereg autorskich programów dla trenerów wewnętrznych różnych organizacji, wspierając ich w budowaniu własnego stylu trenerskiego. Ponadto brała udział w przygotowaniu oraz prowadzeniu konsultacji dla firm, oraz  we wdrażaniu systemów ocen i rozwoju pracowników. Realizowane projekty dla: Arvato, BAT, Capgemini Polska, Citibank Handlowy, Deutsche Bank, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, Ecolab, EC Engineering, EDF, GE Money Bank, ING Bank Śląski, International Paper, JTI, Jeronimo Martins Polska, NCN, Nordea ,  PKO BP, PepsiCo, Poczta Polska, PSE, Rossman Supermarkety Drogeryjne, TAURON Polska, Unilever Polska, Felix Polska, PZU,  Sąd Okręgowy w Warszawie, ZUS.

 

Majka GierałtMaria Gierałt – Trener (międzynarodowy certyfikat trenerski Proffesional Certificate training, learning and development – BTEC Edexcel) oraz coach (certyfikat Erickson Professional Coach). Od 1998 roku prowadzi warsztaty z zakresu komunikacji,  zarządzania, współpracy i efektywności osobistej.

Specjalizuje się w metodyce nauczania dorosłych – projektuje warsztaty i przygotowuje trenerów oraz menedżerów do prowadzenia sesji szkoleniowych. Zajmuje się zagadnieniem wpływu języka na zachowania ludzi – prowadzi badania w zakresie perswazji językowej w środowisku pracy. Doradza w zakresie treści i sposobu wystąpień publicznych.

Podnosi kwalifikacje poprzez regularne uczestnictwo w licznych kursach i warsztatach, m.in: Analiza transakcyjna w organizacji, Extended DISC, Ensize, E-learnig w szkoleniach; ukończyła  Akademię Mistrzów Treningu na poziomie Mistrzowskim (VI The European Qualifications Framework), członkini Klubu Trenerów MATRIK, Klubu Mówców Biznesu oraz Polskiego Towarzystwa Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej.

 

Dariusz SidorDariusz Sidor – Trener biznesu, coach i przedsiębiorca. Absolwent wydziału Zarządzania i Marketingu na AGH w Krakowie. Ukończył Europejską Szkołę Trenerów Biznesu Grupy SET.

Doświadczenia zawodowe zdobył pracując w korporacji w kraju i za granicą kierując projektami dla kluczowych firm (Microsoft, Nokia).  Zdobyte doświadczenie wykorzystuje na sali szkoleniowej przedstawiając praktyczne wykorzystanie nowej wiedzy. Na rynku szkoleniowym od roku 2007. Przeszkolił pond 100 firm. Przeprowadził ponad 1000 godz. coachingu indywidualnego z menadżerami oraz właścicielami firm.

Specjalizuje się w coachingu, zwiększaniem efektywności osobistej, tworzeniem strategii rozwojowych, negocjacji oraz komunikacji. Przeprowadza ocenę kompetencji kadry kierowniczej AC. Podczas pracy koncentruje się na tym, aby każdy uczestnik miał okazję do głębokiej refleksji i przetestowania nowych doświadczeń. W swojej pracy opiera się w dużym stopniu na doświadczeniach praktycznych. Prywatnie pasjonat nart, absolwent szkoły narciarstwa sportowego i ratownik górski.

 

Diana Sieprawska

Diana Sieprawska – Ekspert w obszarze miękkiego HR oraz działań rozwojowych dla pracowników. Od 2008 roku występuje w roli trenera w trakcie szkoleń dla kadry zarządzającej oraz dla nowych pracowników w organizacji (szkolenia adaptacyjne). Specjalizuje się w szkoleniach z obszaru szeroko pojętego HR (rekrutacja metodą SBO, warsztaty Assessment Center) oraz w obszarze budowania wizerunku z wykorzystaniem WEB 2.0 (obecnie w trakcie prowadzenia cyklu warsztatów dla warszawskich uczelni pt. „Budowanie wizerunku w mediach społecznościowych).

2006 roku związana z branża HR. Swoje 9 letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w takich firmach jak Leroy Merlin Sp. z o.o., Empik Sp. z o.o. oraz EBS SA. Od 2007 roku pełni role Asesora w trakcie spotkań Assessment Center, od 2008 roku przygotowuje trenerów wewnętrznych oraz kierowników do roli asesora oraz prowadzi szkolenia w tym obszarze. Asesor w ponad 50 sesjach Assessment Center, z tego ponad połowa jako Asesor prowadzący. Doświadczony praktyk w przygotowywaniu zadań oraz casów rekrutacyjnych.

Doświadczony praktyk w obszarze projektowania systemów i procesu oceny okresowej, opisów stanowisk pracy i ich wartościowania. W trakcie swojej pracy zdobyła ogromne doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji grupowych i indywidualnych jak również przeprowadzała procesy otwarć nowych placówek firm. Inicjatorka i wykonawczyni działań z obszaru Employer Branding.

Absolwentka Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej ze specjalizację w obszarze Zarządzanie Zasobami Ludzkimi ukończoną w Szkole Wyższej Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. Ukończyła studia podyplomowe z obszaru Coachingu w Szkole Głównej Handlowej. W stopniu zaawansowanym posługuje się językiem angielskim i francuskim; ma doświadczenie w pracy zawodowej w tych językach.

 

Paweł Czepan Trener

Paweł Czepan – Trener biznesu, specjalista ds. rozwoju i rekrutacji z doświadczeniem w zakresie Obsługi Klienta, sprzedaży, zarządzeniu talentami.

Na co dzień współpracuje z sieciami sprzedaży retail (Empik, Nike, Adidas, Puma) w zakresie projektowania i prowadzenia szkoleń z zakresu umiejętności miękkich (komunikacja, umiejętności sprzedażowe, zarządzanie czasem, zarządzanie zespołem) oraz projektów rozwojowych.

Absolwent psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Łączy zainteresowania psychologiczne z pasją sportową. Podczas szkoleń wykorzystuje elementy psychologii sportu, które z powodzeniem mogą być zaimplementowane w biznesie.

W czasie wolnych ojciec dwójki urwisów i biegacz-amator.

 

Ewa Markowska Goszyk

Ewa Markowska Goszyk – Dyplomowany trener  i pasjonatka rozwoju, magister Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka  Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów zarówno w języku polskim jak i angielskim.  Specjalizuje się w warsztatach komunikacji interpersonalnej, treningach asertywności i obsłudze pacjenta.

Prowadziła szkolenia dla przedstawicieli branży medycznej, technicznej i administracyjnej: dla specjalistów, menagerów niższego i  wyższego szczebla oraz dla kadry zarządzającej. Równolegle do działalności dla klientów biznesowych jest wykładowcą współpracującym z: Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Wydziałem Zarządzania Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Wydziałem Zarządzania i Przedsiębiorczości Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii oraz Krakowską Wyższą Szkołą Promocji Zdrowia. Prowadzi zajęcia dla studentów studiów stacjonarnych, niestacjonarnych oraz podyplomowych.

 

Bogusława SkupinBogusława Skupin  – Absolwentka UŚ w Katowicach, trenerka, coach, podróżniczka oraz szczęśliwa kobieta . Posiada za sobą 31 lat pracy zawodowej. Początkowo jako pracownik różnych szczebli państwowej oświaty, potem w międzynarodowej korporacji finansowo-ubezpieczeniowej jako agent, menedżer, trener, coach. Swoją przygodę z coachingiem rozpoczęła w 2007 r i odtąd rozwija ją i preferuje jako najskuteczniejszą metodę pomocy i rozwoju siebie oraz innych. Posiada ponad 750 h coachingu oraz doświadczenie we wspieraniu managerów w obszarach rozwoju przywództwa, wchodzenia w nową rolę, przechodzenia przez zmianę, budowania zespołów, rozwiązywania konfliktów, szukania nowych dróg. Obszary specjalizacji to : sprzedaż, coaching, wystąpienia publiczne, warsztat trenerski, motywacja, kreatywność i przywództwo.
Certyfikaty: Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – wydział Pedagogiki i Psychologii, Absolwentka studiów  podyplomowych  w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu – kierunek  Akademia Trenerów Biznesu, Certyfikowany coach (CoachWise Coaching Proficiency-Egzamin akredytacyjny ICF na poziomie PCC), Certyfikowany Trener Sprzedaży Sandler System – kurs trenerski Sandler Trening, Certyfikowany Trener Extended Disc.

Jestem trenerem który czuje potrzebę ,,pomagania innym – bez robienia tego za nich i mówienia im co mają robić”. Moje zainteresowania koncentrują się wokół rozwoju osobistego każdego człowieka.


Monika Jakus

Monika Jakus – dyplomowany trener biznesu i Project Manager. Absolwentka kierunku Finanse i Bankowość Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W ramach uzupełniania wiedzy ukończyła także studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Projektami w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Posiada certyfikat kierownika projektów International Project Management Association na poziomie D wydawany przez IPMA. Dodatkowo ukończyła „Akademię dydaktyki WSE” – szkolenie trenerskie organizowane przez SKiTZ MATRIK i WSE. Absolwentka „Szkoły Trenerów” realizowanej w ramach projektu „Małopolskie kadry szkoleniowe” przez SKiTZ MATRIK.

Od początku kariery zawodowej związana z branżą finansową. Prowadziła zajęcia „Zarządzanie finansami w projektach” na WSE w Krakowie, a także szereg szkoleń przygotowujących do certyfikacji IPMA na poziomie D oraz C. Zainteresowania zawodowe to finanse projektu i zarządzanie zespołem, a przede wszystkim harmonogramowanie. Specjalizuje się w zagadnieniach: Podstawy zarządzania projektami, zarządzanie projektami dla zaawansowanych, zarządzanie zespołem projektowym, harmonogramowanie, finanse w projektach. „Po godzinach” czas poświęca na żeglarstwo, kino europejskie i gry planszowe.

 

Agnieszka JelonkiewiczAgnieszka Jelonkiewicz – trener, konsultant ds. wizerunku, historyk sztuki. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych. Od 1999 roku pracuje jako konsultantka wizerunku. Posiada certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) uprawniający ją do prowadzenia szkoleń. Jej główną specjalnością są projekty szkoleniowe, które koncentrują się wokół kreowania wizerunku biznesowego i etykiety w biznesie. Stworzyła programy szkoleniowe, które uczą jak dbać o dobrą prezencję pracowników firm, co bezpośrednio wpływa na ich lepsze kontakty z Klientami i zwiększa efektywność pracy.

Prowadzi szkolenia dla Zarządu, naczelnego kierownictwa oraz głównych ekspertów firm, w tym instytucji finansowych takich jak banki, towarzystwa ubezpieczeniowe (m.in. NBP, Credit Agricole, PKO TFI, KIR, BIG InfoMonitor, Powszechne Towarzystwo Emerytalne, Pramerica Financial, Generali) oraz ministerstwa (MSZ, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego).  Prowadzi szkolenia medialne, w których skupia się na przygotowaniu wizerunku medialnego ekspertów i rzeczników prasowych. Prowadzi również zajęcia dydaktyczne dla studentów i słuchaczy szkół policealnych, uczestniczy w projektach skierowanych do dzieci i młodzieży z domów dziecka oraz młodzieży niepełnosprawnej. Pracuje przy sesjach zdjęciowych – przygotowuje modeli,  doradza uczestniczkom konkursów piękności (wybory Miss Polonia, Miss World).

Prywatnie miłośniczka ogrodów, autorka publikacji książkowej „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. W wolnych chwilach maluje ceramiczne koty, projektuje obuwie i pisze.

 

Mateusz ŚwistakMateusz Świstak – Trener technik relaksacyjnych oraz dyplomowany instruktor samoobrony . Absolwent z wyróżnieniem wydziału polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył kurs 8xO prowadzony przez Wojciecha Eichelbergera. Projekty szkoleniowe realizuje wspólnie z Małgorzatą Gortel, doświadczoną trenerką technik relaksacji, wspaniałą nauczycielką i partnerką szkoleniową.

Od dwóch lat wspólnie realizują szkolenia dotyczące zarządzania stresem dedykowane biznesowi. Dotychczas zrealizowali szkolenia dla m.in.: Kenaxa, PKO BP, Team Prevent, Tuv Nord.

Trenuję sztuki walki od 2002 roku. Moim podstawowym stylem jest tai chi rodziny Chen Techniki rozluźnienia ciała pochodzące z takich systemów jak tai chi i capoeira, przeszczepiam do swojej pracy szkoleniowej. Jako szkoleniowiec (i nie tylko) kieruję się trzema zasadami: kompetencja, praktyka i zabawa. Wiedzę trzeba poczuć, szczególnie jeśli ta wiedza dotyczy tego, co dzieje się w ciele.Poza pracą szkoleniową opowiadam i piszę baśnie (basnienawarsztacie.blogspot.com), a także zajmuję się współtworzeniem alternatywnego ośrodka kultury w Krakowie.